BeamZ B2500 is an attractive and reliable Bubble Machine with wheels and a swirling effect.
The machine creates millions of colourful bubbles.
This new, attractive and reliable bubble machine with double wheels has a large range and produces a swirling effect thanks to the dual blowerfans distributing the bubbles better and blowing them up in the air.
Features
- Large double bubble wheels
- Powerful double fans
- Handgrip for easy transport
- Wireless remote control
Specifications
| Brand | beamZ |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Tank capacity | 1.1l |
| Modes | Manual |
| Power consumption | 100W |
| Power supply | 220-240VAC 50Hz |
| Dimensions (L x W x H) | 370 x 385 x 310mm |
| Weight (kg) | 5.1 |
| Included accessories | Remote control (wireless), Power cable |