Stable lighting stand on a foldable tripod.
Features
- Max height 2.2m
- Ideal for PARBARS
- Foldable tripod
- Rubber feet
- Tube 35mm
Specifications
| Brand | beamZ |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Material | Metal |
| Dimensions: Folded | 101 x 12 x 11.5cm |
| Dimensions: Min height | 1150mm |
| Dimensions: Max height | 2200mm |
| Max. weight load per piece | 25kg |
| Weight (kg) | 3.85 |